
Sport
- 24 kwietnia 2023
- wyświetleń: 6948
Derby w Tychach: świece dymne, race oraz kibic na murawie
335 policjantów zabezpieczało mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Tychy i GKS Katowice, podczas którego na trybunach tyskiego stadionu zasiadło blisko 5 tysięcy kibiców. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całym mieście. W trakcie meczu na samym stadionie doszło do naruszenia przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych.
Wczoraj odbył się mecz piłkarski rozgrywek Fortuny I Ligi, pomiędzy drużynami GKS Tychy i GKS Katowice. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że na stadionie zasiadło blisko 5 tysięcy osób. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców czuwało 335 policjantów, w tym także Policja konna oraz przewodnicy z psami służbowymi. Stróże prawa byli obecni nie tylko w rejonie stadionu. W całym mieście zabezpieczali trasy dojazdowe i patrolowali ulice. Policjanci dbali, by każdy z fanów piłki nożnej bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie wrócił do domu.
Niestety, w trakcie meczu doszło do naruszenia przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych. W sektorze zajmowanym przez kibiców GKS Tychy, została rozłożona flaga wielkoformatowa, spod której odpalono świece dymne oraz race. W związku z zadymieniem, mecz został przerwany na około 5 minut. Policjanci z tyskiej jednostki ustalają tożsamość osób, które dopuściły się tych przestępstw stadionowych. W trakcie meczu na murawę stadionu wtargnął także pewien 27-latek. W myśl ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, jego zachowanie było przestępstwem, za popełnienie którego grozi kara nawet 3 lat więzienia. Mężczyzna został zatrzymany.
Przypominamy, że w naszym prawie istnieje katalog przestępstw popełnianych przez pseudokibiców. Osoby, które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa, podlegają karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tysiące złotych. Przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej broni, wyrobów pirotechnicznych, materiałów łatwopalnych, wybuchowych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz, popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat więzienia oraz zakazy wstępu na imprezy masowe.
ZOBACZ TAKŻE

DzisiajMecz GKS Tychy - Polonia Warszawa: wygraj bilet!

54. urodziny Górniczego Klubu Sportowego Tychy!

Miał być rewanż - i był. GKS pewnie wygrywa w Łodzi

Club '71 - Lojalny Partner to nowa inicjatywa klubu piłkarskiego GKS Tychy

GKS Tychy integruje lokalną społeczność poprzez sport

Nowe nazwisko w Klubie Zasłużonych. To za jego kadencji po wróciliśmy na szczebel centralny
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.