Wiadomości

• 24 września 2023
  • 25 września 2023
  • wyświetleń: 1454

Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę niedzielnego meczu 6. rundy Tauron Hokej Ligi pomiędzy GKS Tychy a JKH GKS. Tyszanie pokonali drużynę z Jastrzębia 3:2.

Tauron Hokej Liga: GKS Tychy pokonuje JKG GKS Jastrzębie. Zadecydowały rzuty karne
Tauron Hokej Liga: GKS Tychy pokonuje JKH GKS Jastrzębie. Zadecydowały rzuty karne · fot. Facebook / GKS Tychy

Wynik spotkania otworzył w 16. minucie Dominik Paś, zdobywając bramkę dla gości z Jastrzębia. Już chwilę później kontaktowe trafienie dla tyszan zaliczył Illia Korenchuk.

W 32. minucie krążek do siatki GKS wpakował Dominik Jarosz, zdobywając kolejnego gola dla drużyny JKH GKS. Dwie minuty później Pavel Padakin wykorzystał przewagę trójkolorowych i ponownie na Stadionie Zimowym mieliśmy remis.

W trzeciej tercji kibice zebrani na tyskim lodowisku nie zobaczyli żadnego gola, dlatego też o wyniku spotkania musiała zadecydować najpierw dogrywka, a później rzuty karne. Tutaj lepsi okazali się hokeiści z Tychów.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 3:0)
0:1 Dominik Paś - Patryk Wajda - Maciej Urbanowicz (15:47)
1:1 Illia Korenchuk - Mateusz Gościński - Bartłomiej Pociecha (16:35)
1:2 Dominik Jarosz - Tuukka Rajamaki (31:02)
2:2 Pavel Padakin - Olli Kaskinen - Viktar Turkin (34:09) 5/4
3:2 Bartłomiej Jeziorski (decydujący rzut karny)

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) - Jaśkiewicz, Kaskinen; Mroczkowski, Rac, Łyszczarczyk - Bizacki, Pociecha; Gościński, Turkin, Korenchuk - Jaromersky, Bryk; Krzyżek, Galant, Marzec - Ciura, Ubowski, Padakin, Komorski, Jeziorski.