Wiadomości

• 13 października 2023
  • wyświetleń: 1320

"Wojskowe derby" dla GKS Katowice. Tyszanie przegrywają przed własną publicznością

W piątek 13 października na Stadionie Zimowym w Tychach zmierzyły się drużyny GKS Tychy oraz GKS Tychy. W "wojskowych derbach" lepsi okazali się katowiczanie, pokonując tyszan 5:2.

Wynik spotkania otworzył w 11. minucie Paszut, zdobywając gola dla GKS Katowice. W drugiej tercji, tuż przed jej końcem, prowadzenie dla katowiczan podwyższył Hitosato.

W trzeciej tercji padło aż 5 bramek. W 41. minucie gola dla GKS Katowice zdobył Michalski. Kontaktową bramkę dla GKS Tychy zdobył minutę później Komorski. W 55. minucie prowadzenie katowiczan podwyższył Michalski, a dwie minuty później Nilsson zmniejszył stratę tyszan.

Wynik spotkania ustalił w 60. minucie Fraszko, umieszczając krążek w pustej bramce. GKS Tychy - GKS Katowice - 2:5.

GKS Tychy - GKS Katowice 2:5

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) - Jaśkiewicz, Kaskinen, Jeziorski, Komorski, Łyszczarczyk - Nilsson, Pociecha, Gościński, Turkin, Korenchuk - Jaromersky, Ciura, Padakin, Galant, Mroczkowski - Bryk, Jansson, Krzyżek, Ubowski, Marzec.

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Michalski - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Maciaś, Lebek, Kovalchuk, Smal, Kaczyński.