Wiadomości

• 17 czerwca 2024
  • 11 sierpnia 2024
  • wyświetleń: 5270

Karolina Naja bez medalu igrzysk. W finale K4 Polki były czwarte, a w półfinale K2 - siódme

Wśród reprezentantów Polski na olimpiadzie w Paryżu jest tyska kajakarka Karolina Naja - czterokrotna medalistka igrzysk. W czwartek 8 sierpnia wraz z Anną Puławską, Adrianną Kąkol i Dominiką Putto wywalczyły 4. miejsce w finale kobiecych czwórek na 500 metrów. Niewiele zabrakło do brązowego medalu. W piątek 9 sierpnia miał miejsce półfinał kajakarskich dwójek, w którym Karolina Naja wraz z Anną Puławską były siódme, co oznacza, że nie zawalczą o medal w finale.

Karolina Naja i Anna Puławska sódme w półfinale kajakarskich dwójek. Nie awansowały do finału - 09.08.2024 · fot. pzkaj

Nasza reprezentacja K4 500m K po wtorkowych (6 sierpnia) porannych kwalifikacjach uzyskała bezpośredni awans do finału. Dziewczyny zajęły trzecie miejsce w pierwszej grupie. Do mety dotarły z czasem 1:33.87. Wyprzedziły je reprezentantki Nowej Zelandii i Hiszpanii.

Tuż po 12.00 odbyły się kwalifikacje K2 500 m kobiet. Karolina Naja i Anna Puławska uzyskały bezpośredni awans do półfinału! Czas Nai i Puławskiej to 1:39.18. Do najlepszych kajakarek z Niemiec straciły 0,15 s.

Igrzyska Olimpijskie - eliminacje - 06.08.2024 karolina naja
Igrzyska Olimpijskie - eliminacje - 06.08.2024 · fot. pzkaj

W czwartek 8 sierpnia o 13:40 wystartował finał kobiecych czwórek. Polskie kajakarki z tyszanką Karoliną Nają w składzie znalazły się na 4. miejscu w biegu na 500 metrów. Do brązu zabrakło 0,24 sekundy. Najlepsze okazały się Nowozelandki, drugie były Niemki, a trzecie - Węgierki.

karolina naja
Finał kajakarskich czwórek kobiet - 08.08.2024 · fot. pzkaj

Półfinały kajakarskich dwójek kobiet w biegu na 500 metrów miały miejsce w piątek 9 sierpnia. Panie wystartowały o 10:50. Niestety biało-czerwone nie awansowały do finału. Martyna Klatt i Helena Wiśniewska zajęły szóste, a Karolina Naja i Anna Puławska - siódme miejsce.

Karolina, dziękujemy za walkę i emocje!

Przypomnijmy, że na Igrzyskach w Tokio trzy lata temu nasze kajakarki wywalczyły brązowy medal na tym dystansie. Karolina Naja na olimpiadzie zadebiutowała w 2012 roku podczas letnich igrzysk olimpijskich w Londynie. Tam wystąpiła w dwóch konkurencjach, zdobywając brązowy medal w dwójce w parze z Beatą Mikołajczyk. Na kolejnych igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku ponownie sięgnęła w dwójce po brązowy medal wraz z Beatą Mikołajczyk.

Karolina Naja
Karolina Naja · fot. Radosław Kaźmierczak

W 2021 na letnich igrzyskach olimpijskich w Tokio wraz z Anną Puławską ponownie stanęła na podium, zdobywając srebrny medal. Następnie wraz z Anną Puławską, Justyną Iskrzycką oraz Heleną Wiśniewską zdobyła brązowy medal olimpijski w kajakarskiej czwórce na dystansie 500 metrów. Podczas ceremonii zamknięcia letnich igrzysk olimpijskich w Tokio była chorążą polskiej reprezentacji.