
Wiadomości
- 12 września 2015
- wyświetleń: 2930
Wystawa: Kresowianie w Tychach
Za nami:
Tychy są miastem wyjątkowym. Miastem, którego mieszkańcy stanowią swoistą mozaikę społeczną. Ważną jej częścią są Kresowianie. Lwowiacy, mieszkańcy Stanisławowa, Drohobycza, Stryja... Przez lata nazywani fałszywie repatriantami.
Z czasem, tak jak przybysze z Wielkopolski, Pomorza czy Mazowsza, wrośli w lokalną tyską wspólnotę, wnosząc do niej swa kulturę, tradycję, zwyczaje, stając się jej nieodłącznym elementem, współtworzą tyską społeczność.
Na wystawie pokazane zostaną zdjęcia, dokumenty, pamiątki przechowywane w archiwach rodzin Kresowian oraz w zbiorach Muzeum Miejskiego w Tychach. Wystawa potrwa od 29 maja (wernisaż) do 12 września.
Na wystawie pokazane zostaną zdjęcia, dokumenty, pamiątki przechowywane w archiwach rodzin Kresowian oraz w zbiorach Muzeum Miejskiego w Tychach. Wystawa potrwa od 29 maja (wernisaż) do 12 września.
Muzeum Miejskie w Tychach
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Gorący temat[Historyczne zdjęcie] Nie ma to jak ławeczka

Za namiPierwsze osiedla nowego miasta: osiedle C - spacer architektoniczny

Gorący tematPierwsze osiedla nowego miasta: spacer architektoniczny po Osiedlu B

Gorący tematO hokeju dla najmłodszych z Henrykiem Gruthem - 15-lecie Tyskich Lwów

Gorący tematDokumentowali Śląsk. Wystawa Tyskiego Klubu Fotograficznego KRON

Gorący temat[Historyczne zdjęcie] Pawilon Klubu Górniczego NOT w Tychach
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.