
Wybory samorządowe 2024
- 16 stycznia 2024
- wyświetleń: 1514
Wybory samorządowe. Premier podał termin
7 i 21 kwietnia odbędzie się pierwsza i druga tura wyborów samorządowych. Termin podał premier Donald Tusk, a formalnie zatwierdzi go Państwowa Komisja Wyborcza.

- Po uzyskaniu pozytywnej opinii PKW, to właściwie formalność, będziemy mogli przystąpić do tych jakże ważnych z punktu widzenia lokalnych wspólnot i życia zwykłych ludzi wyborów. Mam nadzieję, że kwiecień będzie dobrym miesiącem dla polskiej samorządności - mówił premier na poniedziałkowej (15.01) konferencji prasowej, cytowany przez https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-samorzadowe-2024/news-wybory-samorzadowe-premier-podal-termin,nId,7270761
]Interię[/url].
Mijająca kadencja była pierwszą pięcioletnią dla samorządów - poprzednie wybory odbyły się w październiku 2018 roku. Radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast mieliśmy wybierać na jesieni 2023 roku, ale decyzję o przeniesieniu terminu na wiosnę (by nie pokrywał się z datą wyborów parlamentarnych) podjął Sejm IX kadencji.
ZOBACZ TAKŻE

[FOTO] Spotkanie prezydenta z mieszkańcami i Radą Osiedla A

Gorący tematPodsumowanie I etapu zapisów do tyskich przedszkoli. Miasto zamknie 11 oddziałów

TrwaTyszanie, którym urodziło się dziecko w 2024 roku, mogą zasadzić dla niego drzewo!
.jpg)
1 majaSławomir Mentzen przyjedzie do Tychów

25 majaCharytatywny Bieg Świetlika na Paprocanach. Dochód na budowę hospicjum stacjonarnego dla dzieci!

Bajki, które uczą radzić sobie z emocjami - nowy program w tyskich przedszkolach
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.