Zdrowie

  • 29 lutego 2024
  • wyświetleń: 183

Laseroterapia - rodzaje laserów

Materiał partnera:

Laseroterapia to jedna z najbardziej przełomowych metod leczenia i poprawy kondycji skóry w medycynie estetycznej. Rozwój technologii laserowej umożliwił lekarzom precyzyjne i bezpieczne wykonywanie zabiegów, które odpowiadają na szeroki zakres potrzeb pacjentów.

laseroterapia


Jakie są największe zalety laseroterapii?



Wysoka efektywność połączona z minimalnym ryzykiem powikłań sprawia, że zabiegi laserowe cieszą się dużym zaufaniem zarówno wśród specjalistów, jak i pacjentów. Lasery medyczne, dzięki swojej precyzji, znajdują zastosowanie nie tylko w dermatologii, ale również w wielu innych dziedzinach medycyny, takich jak chirurgia, okulistyka czy ortopedia.

Laseroterapia efektywnie radzi sobie z takimi problemami, jak blizny, rozstępy, niechciane tatuaże, makijaż permanentny, zmarszczki, utrata jędrności skóry czy przebarwienia. Laser oferuje szerokie spektrum możliwości, dopasowując się do specyfiki i stopnia zaawansowania problemu. Jego skuteczność polega na procesie niszczenia komórek i pobudzania wzrostu nowych zdrowych.

Lasery stosowane w medycynie estetycznej



Laser do usuwania nadmiernego owłosienia



Lasery diodowe i aleksandrytowe stosowane są podczas walki z niechcianym owłosieniem. Stanowią najskuteczniejszą metodę trwałego pozbycia się włosków, zapewniając długotrwałe efekty bez potrzeby regularnego powtarzania zabiegu.

Depilacja laserowa nie jest bolesna, działa zarówno na ciemne włosy, jak i na jasne. Zabieg jest bezpieczny i nie prowadzi do blizn (jeśli oczywiście wykonuje go wykwalifikowany specjalista).

Sprawdź także: Depilacja laserowa w Katowicach

Laser pikosekundowy



Jest to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na usuwanie blizn, rozstępów, tatuaży oraz makijażu permanentnego z niezrównaną precyzją i minimalnym dyskomfortem dla pacjenta. Krótki czas trwania impulsu lasera minimalizuje ryzyko uszkodzenia otaczających tkanek i przyspiesza rekonwalescencję. Laser pobudza komórki do produkcji elastyny i kolagenu, odmładzając i rozświetlając skórę.

Idealnie sprawdza się w redukcji zmarszczek, worków, przebarwień czy nawet trądziku. Pamiętaj, że zabieg z wykorzystaniem lasera pikosekundowego wykonuje lekarz.

Laser frakcyjny



Laser frakcyjny CO2 wyróżnia się niezwykłą skutecznością, którą pacjenci mogą zauważyć już kilka dni po pierwszej aplikacji. Jego działanie oparte jest na unikalnym mechanizmie kontrolowanego uszkadzania tkanki, które inicjują procesy regeneracyjne w skórze. Dzięki temu, zabieg ten stanowi rewolucyjne rozwiązanie dla osób poszukujących intensywnej odnowy skóry.

Specjalistyczne zabiegi z wykorzystaniem tej technologii są szczególnie polecane osobom, które dążą do głębokiej regeneracji skóry, jej ujędrnienia oraz zagęszczenia. Mechanizm działania lasera bazuje na precyzyjnym wywoływaniu mikrouszkodzeń w obrębie skóry, przy jednoczesnym zachowaniu zdrowych obszarów tkanki. Skóra, będąc stymulowaną, intensywnie produkuje kolagen, co prowadzi do zauważalnej redukcji niedoskonałości takich jak blizny, rozstępy czy zmarszczki.

Laser chirurgiczny



Zastosowanie lasera chirurgicznego eliminuje konieczność zakładania szwów po zabiegu np. usuwania znamion. To przełomowe rozwiązanie bezpośrednio przyczynia się do minimalizacji ryzyka powstawania blizn. W rezultacie blizny, które mogą się pojawić, są zdecydowanie mniej widoczne i subtelniejsze w porównaniu do tych, które pozostają po tradycyjnych metodach chirurgicznych z użyciem skalpela.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto udać się na zabieg z wykorzystaniem lasera, my potwierdzamy - warto! Jednak o zabiegu z użyciem lasera powinien decydować lekarz lub specjalista. Dlatego przed podjęciem decyzji udaj się na konsultację!