
Rozrywka
- 20 września 2020
- wyświetleń: 2100
Komedia „Czarno to widzę… czyli wymieszani posortowani” w TM
Za nami:
20 września o godzinie 17.00 Teatr Mały w Tychach zaprasza na gościnny spektakl Teatru MY, który wystawi komedię pt. „Czarno to widzę… czyli wymieszani posortowani”.

Komedia „Czarno to widzę… czyli wymieszani posortowani” to sztuka napisana przez znakomitego autora, zdobywcę wielu prestiżowych polskich i zagranicznych nagród - Marcina Szczygielskiego.
W naszym podzielonym, skłóconym kraju zbiera się grupa nietuzinkowych osób, które bardzo chcą być Polakami. Pokochali ten kraj, pragną być z niego dumni i chcą czuć się jego częścią, choć żadne z nich nie pasuje do polskiego stereotypu. Korzystając z unijnych funduszy, zakładają wspólnie amatorską grupę pieśni i tańca „Słowiańskie słowiki”. Ale jak tu beztrosko wycinać ludowe hołubce, gdy taneczną salę przyszło im dzielić z zatwardziałym kibolem-nacjonalistą i ksenofobem? Odwaga i hart ducha nie wystarczą, ale być może rozwiązaniem okażą się staroświecka (choć niestandardowa) miłość i poczucie humoru, którego w tym spektaklu na pewno nie zabraknie.
Pomysłodawczynią tego niezwykłego spektaklu jest Omenaa Mensah i jej fundacja - Omenaa Foundation. Producentem wykonawczym jest Teatr MY Production. Adres strony internetowej spektaklu: http://www.czarnotowidze.com.pl.

Twórcy:
Autor: Marcin Szczygielski
Reżyseria: Ewa Kasprzyk
Koordynacja artystyczna: Olaf Lubaszenko
Kostiumy: Ewa Gdowiok
Projekt scenografii : Piotr Stachurski
Muzyka: Zdzisław Kalinowski
Twórcy piosenki finałowej: Dominik z ZDS, Luke
O obsadzie i postaciach:
Dorota Stalińska jako Wanda Krakowska- umiarkowana feministka, marzy o lepszym świecie. Od dłuższego czasu jest samotna. Po zerwaniu z pracą w korporacji rozpoczynała kilka projektów, które zakończyły się fiaskiem. Ostatecznie trafiła do Domu Kultury, w którym próbuje stworzyć i poprowadzić amatorski zespół ludowy „Słowiańskie Słowiki”.
Lesław Żurek jako Kajetan Niemiec - koło czterdziestki. Instruktor krav magi, zagorzały kibol, prawdziwy - jak sam siebie określa - patriota i katolik. Jest ksenofobem, homofobem, rasistą - nienawidzi wszystkiego, co inne. Został skazany za szerzenie mowy nienawiści w internecie - w ramach kary musi działać społecznie, postanowił więc zająć się prowadzeniem szkoleń ze sztuk walki. Jego ulubionym elementem garderoby jest t-shirt z symbolem Polski Walczącej. Ten sam symbol wytatuował sobie na ramieniu.
Ifi Ude jako Imani - Mulatka, Polka, koło trzydziestki. Bardzo inteligentna. Przez całe życie zmagała się z przejawami rasizmu, co wyrobiło w niej ducha walki. Lubił prowokować. Jest niezależną dziennikarką, pisuje teksty dla czasopism i portali internetowych - głównie związane z tematyką swobód obywatelskich i równości. Jest samotna, biseksualna, choć bardziej interesują ją kobiety - nie do końca jeszcze uporała się ze swoją orientacją seksualną.
Piotr Zelt jako Malwina - transseksualistka, około pięćdziesiątki. Jeszcze nie poddała się chirurgicznej zmianie płci, ale stanie się to niedługo. Żyje samotnie, nie ma przyjaciół, z rodziną nie utrzymuje kontaktów. Pracuje w domu, który niechętnie opuszcza. Psychiatra zalecił jej stanowczo aktywność w grupie, a ponieważ jako nastolatek występowała w chórze, postanowiła wrócić do tego jako kobieta. Jej wielkim kompleksem jest wysoki wzrost, atletyczna budowa ciała i niski głos.
Agata Załęcka jako Teresa - na wózku, po czterdziestce. Była tancerką, ale po wypadku samochodowym jest częściowo sparaliżowana. Stara się odnajdywać w swojej sytuacji, próbuje żyć normalnie i nie poddawać się depresji. Strach walczy w niej z nienawiścią. Podobnie jak Malwina niechętnie wychodzi z domu. Chłopak zostawił ją, gdy okazało się, że nie będzie mogła chodzić. Marzy o miłości, ale nie przyznaje się do tego nawet sama przed sobą. Lęk maskuje agresją.
Stefano Terrazzino jako Timur - Turek, dwudziestoparolatek. Przyjechał do Polski niedawno, mówi po polsku z silnym akcentem. Mocno identyfikuje się z tym krajem, jednak nieustannie pada ofiarą prześladowań z racji na kolor skóry i wygląd. Pracuje w barze z kebabem, dorabia sobie jako kurier InLove, studiuje zaocznie logistykę zarządzania. Z trudem wiąże koniec z końcem, jednak chce pozostać w Polsce na stałe. Marzy o poznaniu Polki i małżeństwie. Jest katolikiem.
Czas trwania: 120 minut
Cena biletów: 80 - 100 zł do nabycia w kasie Teatru Małego oraz na stronie http://www.kupbilecik.pl.
Rezerwacja miejsc w kasie Teatru pod nr tel. 32 227 36 17. Odbiór zarezerwowanych biletów - najpóźniej 14 dni przed wydarzeniem.
Bilety grupowe: tel: 603 877 135
Uwaga! Impreza gościnna - karty "Aktywni 60 plus" oraz "3 + liczna rodzina" nie są honorowane.
https://teatrmaly.tychy.pl/procedury-bezpieczenstwa-w-teatrze-malym-w-tychach-na-czas-zagrozenia-epidemicznego-w-zwiazku-z-zakazeniami-wirusem-sars-cov-2/
Teatr Mały
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Gorący tematFestiwal Monodramu. Na scenie: Maria Seweryn, Marcin Hycnar, Michał Piela i inni znani aktorzy

Dwa dofinansowania z Ministerstwa Kultury dla Teatru Małego!

[FOTO] Neon Teatru Małego o zachodzie słońca i jego historia

Za namiMaleńczuk + rhythm section - koncert w Teatrze Małym. Ostatnie bilety!

Gorący tematKabaret Ani Mru Mru wystąpi w Tychach w programie „Mniej więcej”

Gorący tematHibernacja - spektakl o Tomku Mackiewiczu w Teatrze Małym
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.