
Wiadomości
- 26 stycznia 2025
- wyświetleń: 1369
Hibernacja - spektakl o Tomku Mackiewiczu w Teatrze Małym
Za nami:
W 50. rocznicę urodzin Tomka Czapkinsa Mackiewicza Teatr Mały w Tychach zaprasza na prapremierę monodramu o jego życiu i himalajskiej wędrówce.

Czy pragnienie wolności może być uzależnieniem? Czy istnieją granice przekraczania granic? Czy ostateczne rozstrzygnięcie walki z samym sobą jest zwycięstwem, czy przegraną?
„HIBERNACJA” to inspirowana życiem Tomka Mackiewicza opowieść o himalajskiej wędrówce. Wspinaczka jest tu jednak jedynie pretekstem do opowiedzenia o ludzkiej sile i słabości, o ludzkiej skłonności do autodestrukcji i pragnieniu ocalenia. To także studium dwóch oblicz himalaizmu: tego, który stanowi wędrówkę w głąb siebie wbrew wszelkim przeciwnościom i tego, który jest wyłącznie ambicjonalnym, śmiercionośnym sportem.
Ta teatralna opowieść, jak sama wspinaczka, stanowi dla nas jedynie punkt wyjścia: w oparciu o partykularną biografię chcemy opowiedzieć o tym, co nas przekracza i do czego nieustająco dążymy: Człowieczeństwie i Nadziei.
Monodram na scenie Teatru Małego w Tychach reżyseruje Beniamin M. Bukowski w obsadzie spektaklu zobaczymy podróżnika i aktora Narodowego Starego Teatru w Krakowie - Krystiana Durmana.
Twórcy
- Reżyseria & scenariusz: Beniamin M. Bukowski
- Scenografia & kostiumy: Mirek Kaczmarek
- Ruch sceniczny: Maćko Prusak
- Muzyka: Wojtek Kiwer
- Visual i oprawa graficzna: Maciek Malinowski
- Kierownik produkcji: Dominika Porwit
- Partnerzy spektaklu: PAJAK SPORT / Miasto Tychy / Krakowski Festiwal Górski / wspinanie.pl
- Fot. Agnieszka Mazur / materiały prasowe
Przedstawienie produkowane jest w ramach Tyskiego Festiwalu Monodramu MoTyF.
Kiedy?
Gdzie? Teatr Mały, Duża Scena
Bilety: https://tiny.pl/y77g21-g oraz kasie Teatru Małego.
- 25 stycznia, godz.: 16:00 ( premiera)
- 26 stycznia, godz.: 16:00 / 19:00
Gdzie? Teatr Mały, Duża Scena
Bilety: https://tiny.pl/y77g21-g oraz kasie Teatru Małego.

Teatr Mały
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Gorący tematFestiwal Monodramu. Na scenie: Maria Seweryn, Marcin Hycnar, Michał Piela i inni znani aktorzy

Dwa dofinansowania z Ministerstwa Kultury dla Teatru Małego!

[FOTO] Neon Teatru Małego o zachodzie słońca i jego historia

Za namiMaleńczuk + rhythm section - koncert w Teatrze Małym. Ostatnie bilety!

Gorący tematKabaret Ani Mru Mru wystąpi w Tychach w programie „Mniej więcej”

Gorący tematHibernacja - spektakl o Tomku Mackiewiczu w Teatrze Małym
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.