• 31 października 2021
  • 2 listopada 2021
  • wyświetleń: 2840

[FOTO] Hokej: GKS Tychy - TAURON Podhale Nowy Targ 6:1

W niedzielnym meczu Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy pokonał drużynę TAURON Podhale Nowy Targ 6:1. Spotkanie odbyło się na Stadionie Zimowym.

Hokej: GKS Tychy - TAURON Podhale Nowy Targ 6:1 - 31.10.2021 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info

Drużyna GKS Tychy znakomicie otworzyła spotkanie i po niespełna półtorej minuty gry prowadziła po golu Michaela Cichego. Cztery minuty później wynik na 2:0 podwyższył Denis Sergushkin, który wykończył znakomitą akcję GKS. W 11. minucie Mateusz Gościński wykorzystał błąd Podhala i grając w osłabieniu wpakował krążek do bramki rywali. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej tercji gola dla "trójkolorowych" po raz drugi zdobył Michael Cichy.

W drugiej tercji tempo spotkania znacznie spadło, ale tyszanie nadal nie oddawali prowadzenia. W 36. minucie drugą bramkę na swoim koncie zapisał Denis Sergushkin, podwyższając wynik na 5:1. Wynik spotkania ustalił w 45. Jakub Witecki, który umieścił krążek w bramce rywali. Ten gol został uznany przez sędziego po analizie wideo.

Podczas dzisiejszego spotkania na Stadionie Zimowym odbyła się akcja "Bilet albo przebranie". W jej ramach każdy kibic, który przebrał się lub założył jeden z halloweenowych rekwizytów, niedzielne spotkanie mógł zobaczyć zupełnie bezpłatnie. Ponadto hokeiści GKS Tychy zagrali w specjalnie przygotowanych strojach, a każdy kibic miał okazję kupić koszulkę w sklepie na Stadionie Miejskim i pomóc młodym hokeistom. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony dla stowarzyszenia „Tyskie Lwy”. Więcej o akcji pisaliśmy tutaj.