• 17 września 2023
  • 18 września 2023
  • wyświetleń: 1299

Tauron Hokej Liga: przegrana GKS-u Tychy z Unią Oświęcim

Niestety, tym razem to goście byli lepsi. W niedzielnym meczu tyscy hokeiści ulegli Unii Oświęcim 2:4.

GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim - 17.09.2023
GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim - 17.09.2023 · fot. GKS Tychy

W spotkaniu 4. kolejki Tauron Hokej Ligi lepsi goście. Re-Plast Unia Oświęcim po doskonałej drugiej tercji wygrała 4:2. Tyszanie fatalnie rozpoczęli niedzielny mecz, bowiem pierwsze siedem minut grali w osłabieniu. Trójkolorowi zdołali przetrwać okres, kiedy mieli o jednego zawodnika mniej i później błyskawicznie wykorzystali swoją przewagę. O drugiej tercji GKS Tychy będzie chciał jak najszybciej zapomnieć. Rywale zdobyli trzy gole i przejęli kontrolę nad grą. Zawodnicy Unii punktowali zarówno w przewadze, jak i osłabieniu. Szalony pościg tyszan w końcówce nie wystarczył i to goście zgarnęli komplet punktów.

GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

1:0 Mateusz Ubowski - Alan Łyszczarczyk - Oskar Jaśkiewicz (11:35) 5/4
1:1 Ville Heikkinen - Henry Karjalainen - Sebastian Kowalówka (21:14) 5/4
1:2 Daniel Olsson Trkulja - Kamil Sadłocha (25:54)
1:3 Erik Ahopelto (26:08) 4/5
2:3 Bartłomiej Pociecha - Pavel Padakin - Illia Korenchuk (52:23) 5/4
2:4 Daniel Olsson Trkulja (59:47) do pustej bramki

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) - Jaśkiewicz, Kaskinen; Padakin, Komorski, Jeziorski - Bizacki, Pociecha; Mroczkowski, Rac, Łyszczarczyk - Jaromersky, Bryk; Ubowski, Galant, Marzec - Ciura, Kryżek, Jansson, Turkin, Korenchuk.