
Wiadomości
- 29 stycznia 2024
- wyświetleń: 5086
[Historyczne zdjęcie] Tychy dawne kontra nowoczesne
Prezentujemy kolejne zdjęcie z lat 80. XX wieku pochodzące z archiwum Muzeum Miejskiego. Na zdjęciu: „Kapliczka” (1984) przy ul. Jedności (dawniej ul. 1 Maja) w Cielmicach.

Tytuł odautorski zdjęcia to „Kapliczka”. Fotografia przedstawia widok z wieży triangulacyjnej na otoczoną drzewami kapliczkę św. Tekli w Cielmicach (od 1973 roku dzielnica Tychów) i rozpościerające się dookoła pola z pojedynczymi domami. Nieopodal kapliczki jedzie na rowerze mężczyzna. W oddali osiedle Z i las.
Po jeszcze więcej inspirujących kadrów z budowy miasta w latach 50.-80. XX wieku zapraszamy do wirtualnej mapy-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie”: http://www.abc.tychy.pl. Tam znajdziecie 900 zdjęć 8 fotografów i prześledzicie blisko 40 lat historii tyskiej architektury.
Historyczne ciekawostki
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Gorący temat[Historyczne zdjęcie] Osiedle R w latach 80. W oddali elektrownia i huta „Łaziska”

Gorący temat[Historyczne zdjęcie] „Tychowski młyn elektryczny” zbudowany w 1910 roku

Gorący temat[Historyczne zdjęcie] Tyskie skrzyżowanie, lata 90. Fiat 125p i trolejbus ZIU

Powstanie Tyskiego Towarzystwa Sportowego remedium na złą sytuację w tyskim hokeju

Gorący temat[Historyczne zdjęcie] Dzień z życia na osiedlu L

[FOTO] Neon Teatru Małego o zachodzie słońca i jego historia
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.